DVSWITCH Mobile


Před několika měsíci mě při pokusech s HBLink master serverem zaujalo řešení připojení do digitální rádiové sítě pomocí běžného mobilního telefonu. Profesionální rádiové sítě, respektive dispečerské systémy pro ně, to mají vyřešené již delší dobu. Jak dispečerské řešení Motoroly tak i Hytery nabízejí aplikace pro prostředí Android a iOS sloužící pro propojení do rádiové sítě.
Pro nadstavbu HBLinku Analog-Bridge se objevila aplikace DVSWITCH Mobile (Android) a DVLink (pro Wndows a Linux). Obě založené na USRP protokolu, kde serverovou část zastupuje DVSWITCH (Analog bridge a MMDVM bridge + md380-emu) a klientskou část právě aplikace DVSWITCH Mobile pro Android a DVLink pro PC.

   

Obě aplikace umožní komunikovat přes mobilní telefon či počítač nebo tablet s radiostanicemi v síti DMR, Yaesu Fusion, DSTAR, NXDN a P25. Po pár týdnech zkoušení aplikace DVSWITCH Mobile můžu říct, že to funguje velmi dobře. Aplikace spolehlivě a stabilně běží i na pozadí. Latence se pohybuje v nižších stovkách milisekund, což můžete posoudit na ukázkovém videu níže. Pokud nejste v dosahu LTE mobilního připojení latence na 3G mírně stoupne a při EDGE se leckdy dostane přes únosnou mez 1-2 s a samotný přenos se většinou po pár vteřinách začne rozpadat.
Na PC jsem testování věnoval pár hodin. I zde vše funguje jak má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *